Tisková zpráva
Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilka
Zbenice, So 29.9.2012 od 17 hod.

Kryštof pozná ve Zbenicích lásku a zemře

Michal Boška v roli korneta Kryštofa Rilka

Michal Boška v roli korneta Kryštofa Rilka

Michal Boška v roli korneta Kryštofa Rilka

Michal Boška v roli korneta Kryštofa Rilka

Všichni někdy zažíváme ty kruté chvíle, kdy jsme plni štěstí a vzápětí nás osud vrhá do beznaděje. Chvíle, kdy se s chutí opíjíme vlastními ideály a těšíme se z neznalosti drsné skutečnosti. Není to však otázka jen moderního člověka, stejně protikladné a bolestivé zvraty života prožívali i naši předkové. Obtížné hledání životní cesty a svého uplatnění, i prožitek štěstí a lásky v bouřlivých dobách tureckých válek v 17. století v Evropě přiblíží premiéra hudebního monodramatu Píseň o lásce a smrti korneta Kryštofa Rilka v podání Malé divadelní společnosti Kostým v sobotu 29. září v 17 hodin v sále zámku Zbenice u Milína.

V titulní roli vystoupí Michal Boška, náladovou hudbu ke hře a písním složil a na klavír živě zahraje Přemysl Zíka, poetický text podle baladické prózy a básní Rainera Marii Rilka napsala Květa Drahokoupilová.

Vydejte se alespoň na chvíli za hranice všedních dní a potěšte své nitro něčím krásným. Při návštěvě zámku, který čeká rozsáhlá rekonstrukce, můžete obdivovat unikátní středověký kamenný most s vodním příkopem. Uvnitř najdete expozice restaurovaných starožitností, keramiky, skla, fotografií nebo obrazů. Většinu z exponátů lze na místě zakoupit. Výtěžkem ze vstupného přispějete na opravu zámku, a tak svou návštěvou podpoříte návrat života do zajímavé raně barokní památky.

 

Bližší informace najdete na: http://www.divadlo-kostym.cz a http://www.restauratorstvi-ceska.wz.cz.

Soubory ke stažení pro novináře

Oficiální plakát ke stažení (PDF) (1.63 MB)

Barevná fotografie ke stažení v tiskovém rozlišení ve formátu JPG (1.64 MB)

Černobílá fotografie ke stažení v tiskovém rozlišení ve formátu JPG (1.69 MB)

© Malá divadelní společnost Kostým, 2009